Nasza bilbioteczka wiedzy

Uważamy, że blog o fizjoterapii powinien zawierać rzeczy istotne przekazane w prostych słowach. Właśnie w taki sposób zamierzamy prowadzić tę sekcję. Zachęcamy do lektury.

Łokieć tenisisty

Rafał Płusa

Łokieć tenisisty oraz łokieć golfisty to szczególnie dokuczliwe i „uparte” dolegliwości, o czym przekonał się pewnie każdy, kto doświadczył któregoś z tych problemów.

Rwa Kulszowa

Rafał Płusa

Rwa kulszowa to prawdopodobnie jedno z czołowych zagadnień będących w centrum zainteresowania samych pacjentów. Rzućmy więc nieco światła na ten problem.

Shin Splints

Rafał Płusa

To nazwa bardzo charakterystycznej przypadłości typowej dla biegaczy. Trudno jest znaleźć dla tego problemu – bo ciężko mówić tu o urazie – rozsądny odpowiednik nazwy w języku polskim.

Bańki próżniowe a ból mięśniowy

Mateusz Dobrzyński

Bańki próżniowe są metodą leczenia, która polega na przykładaniu specjalnych baniek do skóry pacjenta i wywołaniu podciśnienia wewnątrz nich, co prowadzi do rozciągnięcia i ukrwienia tkanek, pobudzenia krążenia krwi i limfy, a także pobudzenia mięśni

Wpływ treningu core na zmniejszenie bólu pleców

Mateusz Dobrzyński

Trening core to zestaw ćwiczeń, które skupiają się na wzmacnianiu mięśni brzucha, dolnej części pleców oraz miednicy, czyli mięśni, które są kluczowe dla stabilizacji ciała. Wzmacnianie tych mięśni może pomóc w zmniejszeniu bólu odcinka lędźwiowego poprzez poprawę postawy, zmniejszenie napięcia mięśniowego i zwiększenie elastyczności.

Jak bezpiecznie trenować na siłowni?

Mateusz Dobrzyński

Trenowanie na siłowni może być bardzo skutecznym sposobem na poprawienie zdrowia i sylwetki, jednak ważne jest, aby robić to w bezpieczny sposób. Oto kilka wskazówek, które pomogą Wam trenować bezpiecznie na siłowni:

Postępowanie w rozejściu kresy białej

Karol Owsiński

Rozejście kresy białej mięśnia prostego brzucha (ang. rectus abdominis diastasis) jest stanem, w którym następuje rozstęp między mięśniami prostymi brzucha. Często występuje u kobiet w ciąży, ale może również pojawić się u mężczyzn w sytuacjach niezwiązanych z ciążą.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Karol Owsiński

Wysiłkowe nietrzymanie moczu u kobiet jest powszechnym problemem, którego przyczyną jest osłabienie mięśni dna miednicy. Ćwiczenie mięśni dna miednicy, zwane również treningiem mięśni kegla, mogą pomóc we wzmocnieniu tych mięśni i zmniejszeniu objawów nietrzymania moczu

Czym jest fizjoterapia​

Karol Owsiński

Fizjoterapia to dziedzina medyczna, która zajmuje się diagnozowaniem, leczeniem i zapobieganiem chorobom oraz urazom związanym z ruchem ciała. Fizjoterapia obejmuje wiele różnych technik terapeutycznych, które pomagają w leczeniu różnych dolegliwości.

Fizjoterapia w leczeniu ostrogi piętowej

Mateusz Dobrzyński

Ostroga piętowa to choroba związana z bólem pięty, spowodowana nadmiernym naciskiem na ścięgno Achillesa oraz rozcięgno podeszwowe. Najczęstszym objawem ostrogi piętowej jest silny ból w okolicy pięty, szczególnie przy pierwszych krokach po przebudzeniu lub dłuższym odpoczynku.

O nas

Szczegółowo i precyzyjnie analizujemy każdy problem, do każdego klienta podchodzimy indywidualnie. Ciągle szlifujemy nasze umiejętności, co pozwala nam na stosowanie najlepszych i najnowocześniejszych technik terapeutycznych.

Social Media